ביקורות מן העולם על סודו של השוולייה מאת בריאן או'דוהרטי


בריאן או'דוהרטי, סודו של השֶוולייהMartin Filler, The New York Review of Books
"בכתיבה רבת קסם, בתחקיר קפדני ובטוויית עלילה רבת המצאות, איכויות ספרו הפיקרסקי של בריאן או'דוהרטי משתוות במעלתן לתיאור חצרו רבת התהפוכות של הנרי השמיני בספרה של הילרי מאנטל. התבוננותו המעמיקה של או'דוהרטי בזהות אישית ובנפתלוֹת החשאיוֹת של הפוליטיקה מעניקה על-זמניות ועומק פסיכולוגי נדיר לסצנות בלתי נשכחות של צביעות, שחיתות והונאה עצמית מימי ה-ancien-régim".

 

Walter Abish, author of How German Is It
"הרומן רב-הפנים והמבריק של בריאן או'דוהרטי פורש תעלומה השוזרת מגדר, אמביציה אדירה, כישרון עצום ונחישות ללא חת, תעלומה המבקשת לחקור את טבעה של הנבדלוּת".

 

Patricia Falguières, professor at École des hautes études en sciences sociales, Paris
"מי הוא המחבר? האם זאת מרי ג'וזפסון, מבקרת אמנות בארט אין אמריקה? זיגמונד בוֹד, מי שיצר את גיליון 6-5 האגדי של כתב העת Aspen? ויליאם מאגין, פסבדונים של בריאן או'דוהרטי? או האמן פטריק איירלנד שנקבר בדבלין ב-2008? מי מהקולות האלה מחלחל אל דפי זכרונותיו של המרגל הנודע ביותר במאה השמונה-עשרה? מאיזו מן הפרסונות האלה של או'דוהרטי עולה קולו של השוולייה ד'און – אותו להטוטן ג'נדר המתסיס ביותר בשנים שלפני פרוץ המהפכה? רק בריאן או'דוהרטי, אמן בעל שלל פרסונות, יכול להעניק לסיפור האפי הזה את התהודה והאירוניה המכוננות פרספקטיבה היסטורית של רומן גדול".בריאן או'דוהרטי בהוצאת פיתום
בריאן או'דוהרטי / סודו של השֶוולייה
 
 
על "סודו של השוולייה" ועל הוצאת פיתום
 
 
תגובה לביקורת
 
 


ספרים בהוצאה


שלחו לי עדכונים
מעוניינים להתעדכן על ספרים חדשים ועל אירועים? אנא מלאו כתובת דוא"ל

דוא"ל: